I gildeteltet ”Den halte galte”:

12:30 Konsert med Schola Instrumentalis

13:30 Konsert med  Virelai

14:30 Konsert med Kalabalik

15:30 Friknektene “Middelalderen på 15 minutter”

15:45 Gycklargruppen Trix

16:30 Konsert med Ramashang / Kåring av beste middelalderdrakt

17:30 Konsert med Kalabalik

18:30 Konsert med Virelai

19:15 Konsert med Helisir harpe og sang

Foredrag i Blykjelleren:

14:00  Kjetil Loftsgarden: Markeder og bønder i by’n

15:00  Marianne Vedeler: Silke fra Østen – vadmel fra Island. Tekstilimport til Norge i vikingtid og middelalder

16:00   Unn Pedersen: Byene som forsvant

Markedsplassen:

13:00 Akershus Slottsdansere

14:00 Gycklargruppen Trix  

15:00 Musicantus

16:00 Gjøgleren Jens Narr

Munkedammen:

14:00 og 16:00  Macabaret Marionette “Rosens magi”, musikalsk dukketeater

Von Sundts Plass:                                                   

13:00 Musicantus

14:00 Gjøgleren Jens Narr

15:00 Gjøglerkonsert med Ramashang

16:00 Konsert og ringdans med Virelai

17:00 Gycklargruppen Trix

Arkeologi for barn hele dagen.

Ridderarena på Festningsplassen:

17:00 St. Halvards turnering, show med Frilansene

Prins Carls Bastion:

12:30 Fektefremvisning med Frie Duellister

13:30 Testkutting og Hærbunadspåkledning med Kongshirden 1308

14:30 Kampshow med Vikverir og Vingulmark

15:15 Kanonade med De Norske Frilansene

16:00 Draktframvisning med Kongshirden 1308

17:00 Kampshow med Vikverir og Vingulmark

18:00 Avkledning av ridder i harnisk. Ola Onsrud lærer oss om ridderens utstyr.

18:15 Fektefremvisning med Frie Duellister

Bueskyting på buebanen ved Jomfrutårnet med Middelalderforeningen kl.1230-1500, kl.1700-1900. Samme sted blir det historisk bueskytterkonkurran- se, Tribus Sagittariis, kl 16:00

Hos Kongshirden 1308 er det åpen leir og barna kan slå sin egen mynt og lage en skinnpung 13:00 -16:00

Barnas kongelige skolering:

Ridderskole: 13:00, 15:00, 16:00 Påmelding ved Ridderskolen.

Prinsesseskole: 13:30, 15:30, 17:30

Tidsreisers telt:

14:00 Eventyrspill

16:00 “Det store slaget”, utenfor Akershus Slott, påmelding innen klokken 15:00

Oppmøte/påmelding ved Tidsreisers telt

18:00 Fortellerstund

Hele dagen: Bueskyting og sverdkamp

Brettspill, lag ditt eget våpenskjold m.m

Historiske omvisninger:

“De eldste festningsverkene” historisk omvisning, oppmøte ved Besøkssenteret  – kl 14:00

Omvisning på festningsverkene for barn, oppmøte ved Besøkssenteret  – kl 15:00

Blykjelleren:

19:00 Modus Ensemble med Kai Remlov, “Douce dame, kjærlighet i middelalderen”

Med forbehold om endringer